הוסיפו קבוצה לאינדקס

הוסיפו עוד היום קבוצה לאינדקס הקבוצות הגדול
בחר סוג קבוצה

דווח על קבוצה

  דיווח הקבוצה באינדקס האתרים הינה מותנת באישור מנהל האתר בלבד

  גלה את הקבוצות הטובות ביותר באינדקס שלנו

  מאות קבוצות וערוצים במגוון קטגוריות שונות

  פייסבוק

  פייסבוק נחשבת כרשת החברתית הגדולה בעולם, ומספר המשתמשים הפעילים בה עומד על יותר מ-2.5. היא ניצבת במקום הרביעי עם תנועת הגולשים הרבה ביותר מבין האתרים הקיימים. שווי שוקה הוא מעל ל-100 מיליארד דולר ומעסיקה כ-45 אלף עובדים ברחבי העולם. משנה לשנה חל גידול בהכנסות שלה.

  איך הכל התחיל?

  קבוצת סטודנטים בשנת 2004 קבוצת סטודנטים מאוניברסיטת הרווארד, ובינהם מארק צוקרברג, החליטה להעלות אתר שיכיל פרטים ותמונות מתוך ‘ספר הפנים’ (פייסבוק) כדי להקל על התקשורת בין הסטודנטים בקמפוס.

  כעבור זמן מה, נפתח האתר לסטודנטים מאוניברסיטאות, מכללות נוספות ובתי ספר. בשנת 2006, הוחלט שאנשים מעל גיל 13 שבבעלותם דואר אלקטרוני יוכלו לגלוש בפייסבוק. עם הזמן, צוקרברג וסברין שהיו בעלי האתר הסתכסכו בינהם וצוקרברג נותר לנהל את החברה לבדו.

  ברבות השנים, הוסיפה פייסבוק אייקונים, אפשרות להעלאת תמונות, קבצי מדיה וסרטונים והוסיפה דפים עסקיים, קבוצות וקהילות בעלי תחומי עניין שונים. כיום, פייסבוק משמשת גם כפלטפורמה פרסומית וניתן לנהל דרכה קמפיינים ממומנים ואורגניים לפי פילוח מקום מגורים, סגנון חיים, גילאים, עיסוקים וכיו”ב.

  הצד האפל של פייסבוק

  בשנים האחרונות, נקשר שמה של פייסבוק בכמה אירועים לא מחמיאים, כמו החשד ששימשה לדמגוגיה והטיית דעת הקהל בבחירות לנשיאות ארה”ב ב-2016 והעברת פרטים של מליוני משתמשים לחברה שהיתה אחראית על קמפיין הבחירות. בנוסף נחשדה במעורבותה במשאל העם על הברקזיט בבריטניה.

  שימושים פרקטיים בפייסבוק

  פרסום סטטוסים למי שמעוניינים

  ברשימת החברים, ניתן לייצר רשימה לפי בחירה ולפרסם רק אליה סטטוסים, תמונות ולינקים. איך עושים זאת? לוחצים על Account ובוחרים ב-Edit Friends. אחר כך, בוחרים ב-Create a New List.

  תיוג חבר/ים לתוך הסטטוס

  נועד להסב את תשומת לבו של חבר מסוים, שיש לו עניין או מעורבות בסטטוס מסויים. יש ללחוץ על הסימן @ ואח”כ להקליד את האותיות הראשונות של שמו. מתוך הרשימה שמתחילה באותיות אלה, בוחרים את האדם הנבחר. בלחיצת הכפתור על שמו ייפתח קישור לפרופיל שלו וכך ניתן לקבל עליו פרטים נוספים.

  הסטטוס יעלה גם בקיר שלו, אם אישר כמובן.

  פתיחת קבוצה פרטית

  לוחצים על Create New Group ויוצרים קבוצה. ניתן לצרף אליה כל אדם ברשימת החברים שלכם.

  החברים מקבלים הודעה כאשר אתם מצרפים אותם לקבוצה. בקבוצה, ניתן לנהל דיון משותף שבו כולם רואים את ההודעות של כולם, להעלות תמונות, ליצור אירועים ועוד. יכולה להיות ציבורית, פרטית או סודית (שעצם קיומה ידוע רק למשתתפיה).

  הגדלת הטקסט

  לוחצים על סמן Ctrl והסימן +,והאותיות גדלות בהתאם למספר הלחיצות. על ידי לחיצה על Ctrl + 0 האותיות יחזרו למצבן הרגיל.

  תזמון פוסטים

  הרבה פעמים עושים בו שימוש בפוסטים בדפים עסקיים כשרוצים לפרסם מוצר או שירות לקהל יעד שרובו נמצא בזמן מסויים בפייסבוק. נועד לקבוע את מועד ושעת פרסום הסטטוס . מקלידים את הסטטוס ולוחצים על “Scheduling”. בשעה הרצויה, או לאחר הזמן שהוקצב (למשל עוד 5 דקות) ואז הסטטוס יתפרסם.

  הפסקת מעקב אחר סטטוסים של חברים מבלי לבטל את החברות עימם

  ניגשים לפרופיל של החבר שרוצים להפסיק לעקוב אחריו.

  בסרגל העליון לצד שמו, לוחצים על האפשרות ‘עקוב’.

  נפתח סרגל ובו כתוב “הפסק לעקוב אחר…”. לוחצים עליו ולא רואים עוד פרסומים מאותו אדם באוסף החדשות.

  צפייה ביומן הפעילות שלכם בפייסבוק

  אפשרות זו נועדה על-מנת שנוכל להיזכר בפעילותינו (לייקים, תגובות, פוסטים שהעלינו וכו’) ונוכל לעקוב אחריה. איך עושים זאת? נכנסים לפרופיל האישי. לצד שמנו, מופיעה האפשרות “הצג יומן פעילות“. לוחצים עליה ומגיעים ליומן. בתפריט הצדדי ביומן, ניתן לסנן את הפעילויות השונות שלנו לפי קטגוריות: פוסטים, לייקים, שיתופים, תמונות ועוד.

  לעוד כתבות אצלנו

  מאות קבוצות וערוצים במגוון קטגוריות שונות

  רוצים לקדם את הקבוצה שלכם באינדקס?

  הצטרפו עוד היום לקבוצת המקודמים שלנו באינדקס הקבוצות הגדול
  שדה חובה
  שדה חובה
  שדה חובה